Doğa Sporları - İstanbul 

ATV Safari Turları - İstanbul

ATV Safari Turları

ATV motorları ile doğayı keşfe...

+ Devamı

At Binme Turları - İstanbul

At Binme Turları

Atlarla tertemiz doğa ile baş başa...

+ Devamı

Paintball Oyunu - İstanbul

Paintball Oyunu

Stres atıcı en iyi doğa sporu olan...

+ Devamı

Av ve Atıcılık - İstanbul

Av ve Atıcılık

Doğa ve macera severlerin en çok  ...

+ Devamı

Yamaç Paraşütü - İstanbul

Yamaç Paraşütü

Gökyüzünde kuşlar gibi uçmak...

+ Devamı

Deniz Kanosu - İstanbul

Deniz Kanosu

Masmavi deniz üzerinde yeşilin ve...

+ Devamı

İstanbul Yürüyüş Tırmanış Doğa Yürüyüşü Etkinlikleri

İstanbul çıkışlı yürüyüş tırmanış doğa yürüyüşü trekking etkinlikleri turları gezileri doğa sporları kulüpleri dernekleri kursları eğitimleri tur gezi tarihleri video fotoğraf yorumlar tavsiyeler

İstanbul’da hafta sonu çocuklarla doğada gezilecek yerler listesinin başında, doğa ile iç içe olmayı seven aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda yeşilin, ormanın korunduğu nadir yerlerden biri Polonezköy. İstanbul’daki doğal yerler dediğimizde ilk akla gelenlerden biri olan Polonezköy’e Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki Kavacık sapağından sapılıp Acarkent’i geçtikten sonra Polonezköy tabelalarını takip ederek ulaşım sağlanmaktadır. Tepeden ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ve orman yoluna direkt bağlantısı ile bence bölgedeki benzerlerinden bir adım önde.

Günübirlik gezilerinizde, ormanda güzel bir yürüyüş sonrasında ister Polonezköy’de kahvaltı edebilir, mekandan etinizi, salatanızı, patatesinizi alıp, hazırladıkları mangalda kendiniz pişirip kendiniz yiyebilir, çimlere ya da hamaklara yayılıp güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

 

istanbul doğa yürüyüşü istanbul trekking istanbul doğa yürüyüşü turları

 

Büyükada çocuklarla hafta sonu doğada gezilecek yerler dediğimizde aklımıza ilk gelenlerden, bizde İstanbul’da değilmişiz hissi uyandıran vazgeçilmez destinasyonumuz BÜYÜKADA. Büyükada’ya günübirlik Bostancı’dan kalkan vapur ya da motorlar ile ulaşabilir, vardıktan sonra Prinkipo’dan dondurma alarak geziye başlayabilir, çarşı içinden faytona binebilir ya da bizim tercih ettiğimiz gibi bisiklet kiralayıp Küçük Tur yoluna koyulabilirsiniz.

Küçük çocuklu aileler için çocuk koltuklu kiralık bisiklet seçenekleri de mevcut. Adanın muhteşem güzellikteki evlerinin önünden geçerken kendinizi geçmişe ışınlanmış gibi hissetmeniz mümkün.

 

Büyükada’nın kalabalığından hoşlanmayanlar için daha tenha bir ada alternatifi. İstanbul’da Gezilecek Doğal Yerler listesinin üçüncüsü, Sait Faik Abasıyanık romanlarına konu olan bu adada karşınızda Heybeliada ve Kınalıada manzarası ile yeşillikler içinde bir gün geçirmeniz mümkün. Burada da faytonla gezebilir, bisiklet kiralayabilirsiniz. Hatta daha az engebeli yapısı sebebi ile bisiklet kullanmanın Büyükada’ya nazaran daha kolay olduğu söylenebilir.

 

rafting yürüyüş istanbul yürüyüş turları istanbul yürüyüş gezileri

İletişim Bilgileri  

İstanbul Doğa Macera
Sporları Şirketi.


istanbul rafting


Website: www.istanbul-rafting.com