Sınırsız Eğlence ve Terapi

Anasayfa / Sınırsız Eğlence ve Terapi

stres nedir
Stres’ten kurtulmak için eğlence ve adrenalin dolu rafting’e davetlisiniz!

Sınırsız Eğlence ve Terapi

Aktivitelerimizle adrenalini doruklarda yaşarken stres ten uzak doğanın içinde eğlencede sınır tanımayacaksınız. Aktivite esnasında ekibinizle istediğiniz gibi marşlar, şarkılar söyleyip adrenalin ve heyecanında etkisiyle çığlıklar atarak üzerinizdeki tüm stresten arınacaksınız.

Stres

Çağımızın modern hastalıkları içerisinde başı çeken stres latince “estrica” sözcüğünden dilimize geçmiştir. İnsanların
sağlığı, huzuru için bir tehlike işareti veya uyarı olarak algılanan ve yetersiz bir şekilde ele alınan olaylara gösterilen, belirgin olmayan fizyolojik ve psikolojik tepkileri ifade etmektedir. Ayrıca, ‘bütünlüğünü koruma’ ve “ esas
durumuna dönmek için çaba harcama” halini de ifade etmektedir. Stres, tüm çevresel, bireysel ve örgütsel etmenlerin belli oranlarda etkili olduğu, kişinin tutum ve davranışlarına yön veren bir durum olarak değerlendirilmektedir. İş stresi, çevresel faktörler veya metropolde yaşamanın getirdiği sorunlar fiziksel ve psikolojik olarak yaşam kalitemize düşürmekte hatta hastalıkları daha ileri boyutlara götürmektedir.

Stres’in sebeplerinden biri de doğa ile insan arasında zayıflatılmış bağdan kaynaklandığını savunuruz. Bu zamana kadar onlarca kişiye doğa sporları sebebiyle olan temasımız bu sebebi güçlendirmiştir. Yapabileceğimiz doğa ile insan arasındaki iletişimi tekrar harekete geçirebilmek, doğa’nın bir parçası olduğumuzu hatırlatabilmek, farkındalık yaratmak ve bu süreçte insana temas edecek doğanın iyileştirici, arındırıcı etkisinden faydalanıp tüm ziyaretçilerin üzerindeki stresi almak hedeflerimizdendir.

Sizlere rehberlik ederek doğanın tüm stresi almasını sağlamak, sorun çözme becerilerinizi geliştirmek, doğanın ve suyun gücünü hissederek onla uyum içinde olmanızı öğretmek diğer amaçlarımızdandır.

En ucuz en etkili ve en güvenilir kaynak olan doğanın iyileştiriciliğinden faydalanın aynı zamanda eğlencenin ve adrenalinin doruklarında yeni deneyimler kazanın.