Rafting Ekibimiz

Anasayfa / Rafting Ekibimiz

Rafting ekibimiz

Rafting rehberlerimiz Uluslar Arası Rafting Federasyonu (IRF) belgeli profesyonel rehberler olup ekibin büyük bölümü yaz- kış sezonuna göre Türkiye’nin farklı rafting parkurlarında aktif olarak rafting rehberliği ve nehir keşifleri yapmış kişilerdir. Rafting ekibimizin bir kısmını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

İlk kez rafting yapacak ziyaretçilerimiz için özenle güne hazırlanan ve eğlence dolu bir gün geçirebilmeniz için teknik ve yetkinlikleriyle donanımlı ekibimiz size nehirde güven verecektir.

IRF Trip Leader

Uluslararası Rafting Federasyonu Tur Lideri anlamına gelir, yüksek seviyede Raft Kılavuzu becerileri ve bilgisinin yanı sıra gezi planlaması, akarsu su kurtarma konularında kapsamlı bir bilgiye sahiptir. Tur lideri üst düzey raft rehberi olup kurtarma teknikleri, acil durum prosedürlerine hakimdir. Güncel bir ilk yardım sertifikasına sahiptir. Kısaca Rafting turunun operasyon ve nehir organizasyonunu planlar ve yönetir. (Türkiye’de an itibariyle 2 kişide vardır.)

IRF Raft Guide

Uluslararası Rafting Federasyonu Rafting Rehberi anlamına gelir. Raft Rehberi, bir rafting botunu güvenli ve bilinçli  bir şekilde komuta edebilir, rafting operasyon ekibindeki farklı görevleri yapabilir. Ekipte yer alacak görevini yapabilmesi için gerekli bilgi ve beceriye sahiptir. Akarsu su kurtarma tekniklerinin yanı sıra mevcut bir standart ilk yardım sertifikasına sahiptir.

rafting-rehberi
Orhan Ustaoğlu
IRF Trip Leader 3 + Senior Guide

rafting ekibimiz
Ahmet Metin
IRF R3 Raft Guide

rafting-rehberi
Uğur Taşkan
IRF R3 Raft Guide

rafting-rehberi
Oğuzhan Şahin
IRF R3 Raft Guide

rafting-rehberi
Mehmet Ustaoğlu
IRF R3 Rafting Guide

rafting-rehberi
Murat Demir
IRF R3 Rafting Guide