Düzce Üniversitesi İzcilik Grubu Temel Eğitimi

Anasayfa / Kamp / Düzce Üniversitesi İzcilik Grubu Temel Eğitimi

rafting tesisi

Düzce Üniversitesi İzcilik Grubunu bu hafta Adrenalin Kamp Rafting Tesisindeydi.
İzcilik Grubu temel izcilik eğitimi için çadır kamplı 8 kişi ile gerçekleştirilen iki günlük faliyet başarıyla tamamlandı.

izcilik izcilik izcilik

İzcilik din, dil, ırk, ayırımı gözetmeksizin, her gencin katılabileceği, siyasi olmayan, doğanın temellerini ve hayati idameyi de içeren eğitim amaçlı ve üniformalı bir gençlik hareketidir.

izcilik

İzcilik, çocuk ve gençleri, ruhsal, zihinsel, bedensel ve ahlaki açıdan geliştirmeyi hedef almış, kendine güvenen, sağlıklı, zeki, cesur, vatansever ve insancıl bireyler yetiştiren programlı bir faaliyettir.
İzcilik, doğayı korumayı ve geliştirmeyi, tüm dünyada barışı ve huzuru sağlamayı kendisine ilke edinmiş sosyal bir etkinliktir.

İzcilikte Amaç
Çocuklarımızı ve gençlerimizi; Toplumsal ve ulvi değerlerimizi aktarmak, sağlıklı düşünmeyi öğretmek, Sahih bilgi kaynaklarını öğrenmesini ve istifade etmesini sağlamak, Kişisel gelişimlerine yönelik karakter eğitimi sunmak, bedensel gelişimlerine yönelik spor etkinlikleri yapmak, sağlıklı yaşam alışkanlığı kazandırmak, Çeşitli aktiviteler düzenleyip sorumluluk almalarına imkân sağlamak, böylece onlara inisiyatif kullanmayı öğretmek ve onlara sosyal becerilerini geliştirmelerinde yardımcı olmak, İçinde bulunduğu topluluğun, yerel, ulusal ve küresel hedeflerine uygun çalışmalar yapabilecek; samimi, fedakâr ve vefa sahibi bireyler yetiştirmek.

rafting tesisi

İzcilik dünyada ilk defa 1907 yılında Britanya ordusundan emekli olan korgeneral Robert Baden-Powel tarafından kurulmuştur. Baden-Powel’in 1908 yılında yazdığı Erkek Çocuklar İçin İzcilik kitabı bütün dünyada büyük bir ilgiyle karşılandı ve izciliğin temelini oluşturdu. 1920 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde World Organization of the Scout Movement (Dünya izcilik Örgütü), 1928 yılında ise World Association of Girl Guides and Girl Scouts (Dünya Kız İzcileri Derneği) İngiltere’nin Londra kentinde kuruldu. Baden-Powel 8 Ocak 1941’de öldüğünde izcilik birçok dünya ülkesine yayılmıştı.

izcilik

Adrenalin Kamp ailesi olarak teşekkür eder, diğer kamplarda başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir